Mieszkanie na wynajem – dlaczego warto kupić kawalerkę?
Ronson

Obecnie inwestowanie w mieszkania na wynajem cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. To ciekawy wybór dla każdego, kto chciałby ulokować swoje pieniądze przyszłościowo. Gdy liczą się zyski, warto postawić wtedy na zakup kawalerki. Dlaczego?

Na nieruchomościach na wynajem, w tym przede wszystkim na mieszkaniach, można obecnie zarobić o wiele więcej niż na lokatach bankowych. To także bezpieczniejsza metoda ulokowania środków niż skorzystanie z giełdy lub ryzykownych funduszy inwestycyjnych. Aby na mieszkaniu przeznaczonym na wynajem zarobić jak najwięcej, warto zwrócić uwagę na jego lokalizację, ale nie jest ona jedynym kluczowym czynnikiem. Także istotny jest metraż nieruchomości. W tym przypadku największym zainteresowaniem cieszą się lokale mniejsze. Co za tym stoi?

Małe mieszkania – łatwiejsze w wynajmie

Przede wszystkim małe mieszkania są łatwiejsze w wynajęciu. Są chętnie wybierane przez singli, a także przez pary, które poszukują dla siebie lokum, ale nie chcą albo nie mogą zakupić własnego mieszkania. Małe lokum można przeznaczyć zarówno na wynajem długoterminowy, czyli na przykład na cały rok, ale również może ono służyć do wynajmu krótkoterminowego – turystycznego, czyli przekształcane jest wtedy w apartamenty na wynajem. Takie apartamenty to atrakcyjna alternatywa dla hoteli, ponieważ dają więcej prywatności i swobody.

Małe mieszkania – szansa na atrakcyjny zarobek

Chociaż w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy to małe metraże są najdroższe, to jednak także pozwalają na uzyskanie najlepszego zarobku. W porównaniu z większymi nieruchomościami to właśnie te mniejsze umożliwiają inwestorom na osiągnięcie bardzo dobrych zysków w krótkim czasie. Ofertę takich mieszkań znajdziemy na ronson.pl.

Małe mieszkania – szybkie w sprzedaży

Dodatkowo, małe mieszkania są także szybkie w sprzedaży. Jeśli chcemy odzyskać środki zainwestowane w nieruchomość, możemy szybko znaleźć na nią kupującego. Zatem małe mieszkania, które ma w ofercie deweloper sprzedają się bardzo szybko, ponieważ wybierane są również przez inwestorów. Gdy chcemy kupić takie lokum, warto się spieszyć!

PARTNERZY:
Zdolność kredytowa Kredyt studencki Kalkulator kredytowy XTB - Puls Biznesu XTB